Waterpoloteam K.U.Leuven drijft boven


Op 5 maart konden de Vlaamse studenten zich sportief bewijzen op het GVSK, het Groot Vlaams Studenten Kampioenschap. Het kampioenenbal werd ditmaal georganiseerd door de Universiteit Antwerpen. Disciplines als hockey, futsal, voetbal, handbal, rugby, korfbal en waterpolo passeerden de revue en zowel de damesals de heren konden zich op het veld uitleven. De K.U.Leuven voerde met 12 teams het grootst aantal ploegen ten tonele. Onder andere de vollybalvrouwen werden Vlaamse kampioenen en ook de mannen in het waterpolo kaapten de hoofdprijs weg.

De waterpoloboys gooiden hoge ogen op het tornooi. Ze wonnen alle wedstrijden en veroverden op overtuigende wijze de titel. De Hogeschool Gent, de Gentse Universiteit, de Arteveldehogeschool en de VUB moesten er allemaal aan geloven.
Stan Merlevede, sterspeler bij de Leuvense ploeg, getuigt: "We hadden dit jaar echt een fantastische ploeg. We waren veel beter dan vorig jaar, toen we derde werden. Op het eind, in onze partij tegen de VUB sloop er wel wat nonchalance in ons spel. Gelukkig konden we het nog rechtzetten." Nochtans kwam het succes van de mannen niet meteen verwacht. Stan stelt: "We hadden nooit eerder samen getraind, het was de eerste keer dat we samen speelden."
Er kondigt zich nu een mooi vervolg voor hen aan. Op 1 april mogen de jongens deelnemen, samen met de VUB, aan het Belgisch kampioenschap. "Voorlopig weten we nog niet wie onze Waalse tegenstanders zullen zijn," zo zegt Stan.

Of er bij winst op dat Belgisch kampioenschap nog een toekomst is voor de ploeg, is onzeker. "Vroeger was er nog een Europees kampioenschap, maar we weten niet of de K.U.Leuven bereid zou zijn om een financiële inspanning te leveren om ons te laten deelnemen aan dat kampioenschap", aldus Stan.

(JD)