maandag 16 november 2009 - jaargang 36 - nummer 08
Vijfde editie LOKOmotion
Party out of space!
Afgelopen week maakte LOKOmotion de Leuvense binnenstad voor de vijfde keer onveilig. Dankzij LOKO en de faculteitskringen konden studenten massaal gaan feesten in acht verschillende zalen voor amper 5 euro, en dat deden ze dan ook zeer gewillig.
Frank Pietermaat
Het concept van LOKOmotion is eenvoudig: de Leuvense Overkoepelende KringOrganisatie (LOKO) organiseert samen met alle Leuvense faculteitskringen one big party, verspreid over verschillende locaties. Na de Gold Edition van vorig jaar was het dit keer de beurt aan Out Of Space, wat vooral aan de kleurrijke affiches goed te zien was. De studenten konden voor niet meer dan vijf euro terecht in acht fuifzalen, waaronder Lido en Alma II, maar ook in Expo '58, die Rumba verving.
Traditiegetrouw sierden heel wat grote namen de affiche, zoals Buscemi en Dave Lambert. Natuurlijk kan een student - of een verslaggever van Veto - niet overal tegelijk zijn, wat vaak tot hartverscheurende dilemma's leidde. Om toch maar van alles iets gezien te hebben, trokken we eerst langs de wat kleinere zaaltjes om er wat in te komen. Zo passeerden we in The Machine, met drum 'n' bass, in Expo '58 en in De Blauwe Kater. Ook in het Musicafé keken we even binnen, om daarna het 'grotere' werk te gaan bewonderen.
Zaki
In de Albatros was het aan DJ Annemie, en aan de jenever die er geschonken werd, om het publiek wat op te warmen. Op muziek van Beyoncé en Britney Spears waren er enkelingen die duidelijk de behoefte hadden om zich eens stevig te laten gaan en door de zaal circuleerde zelfs een kartonnen bord met een huwelijksaanzoek voor Annemie. Toch was het vooral uitkijken naar DJ Zaki. De vader van de broertjes Dewaele (bekend van 2 Many DJ's) is ondertussen 64 jaar oud, maar heeft nog altijd energie genoeg.
DJ Zaki toonde dat hij van alle markten thuis is en wisselde tijdens zijn set voortdurend tussen ouder en nieuwer werk. Wij herinneren ons vooral nog het eerbetoon aan Michael Jackson die bij de Leuvense student blijkbaar nog zeer in de smaak valt. Ook op recentere feestnummers als Riverside, Motherfucker! en Sexy Bitch werd er serieus losgegangen. Toch viel hier en daar een woordje kritiek te horen: "Het overschakelen is wat stroef en de afstand tussen oud en nieuw is soms wat te groot. Maar het is en blijft DJ Zaki, he's a legend."
Stilte
Wij vervolgden onze tocht naar fuifzaal Lido, waar het uitkijken was naar het geluidsniveau. Vorige week kon u in Veto lezen dat de Lido aan strengere voorwaarden zou moeten voldoen en LOKOmotion daar het eerste slachtoffer van zou worden. Wanneer wij binnengaan is Buscemi al even bezig en het moet gezegd worden: het geluid staat beduidend lager dan de laatste keer dat wij ons in de Lido bevonden. Een kleine rondvraag levert gemengde resultaten op. Voor de meesten staat de muziek echter te stil en zou het best wat luider mogen: "Maar als de flikken zeggen dat het stiller moet, dan moet het stiller."
Als afsluiter trokken we naar de Waaiberg, de meest afgelegen zaal van de acht. Jammer voor zij die er niet meer geraakten, want Dave Lambert was ongetwijfeld het beste wat we op LOKOmotion zagen. LOKO liet alvast weten dat de studenten in grote getale aanwezig waren want alle 5500 tickets waren de deur uit. Voor een evaluatie door LOKO zelf is het nog wachten tot volgende week, maar wij kunnen alvast zeggen dat deze LOKOmotion voor ons zeer geslaagd was.
Dit artikel verscheen op maandag 16 november 2009 in nummer 08 van jaargang 36.
