maandag 30 november 2009 - jaargang 36 - nummer 10
Finale Rockvonk in Het Depot
Overkill & toffe bandjes
Onze redactrice cultuur plantte vorige week een revolver tegen onze slaap. In ruil voor ons leven moesten we de finale van Rockvonk afgelopen zaterdag verslaan. Rockvonk is dé Vlaams-Brabantse rock rally bij uitstek. In het verleden heeft deze wedstrijd ons Bodyspasm en - horresco referens - Jasper Erkens opgeleverd.
Geert Janssen
Als eerste betrad Amhearst Avenue het podium met Weezer als grote voorbeeld. De heren speelden uitstekend samen, maar beschikten nauwelijks over liedjes. Door volledige nummers te wijden aan Michael J. Fox én Geena Lisa bewezen ze meer gimmick dan groep te zijn.
Vervolgens mocht Head Full Of Flames gemaan van jetje geven. Het duo bracht folky singer-songwritershizzle. Als fatale minpunt waren alle liedjes net iets te identieke tweelingbroertjes en -zusjes. Head Full Of Flames wist de jury te overtuigen want de twee werden beloond met de zilveren medaille.
Aegis werd als derde voor de leeuwen geworpen, enkel gewapend met een strakke lap poprock. Verre van ons ding maar het stak tiptop ineen. Helaas combineerde de frontman een goede stem met een ronduit crappy Engelse uitspraak.
Glad
Dillian was de dapperste van de avond en trotseerde Het Depot in zijn eentje. Deze dubbelganger van Sonny Bono zaliger bespeelde van alles en nog wat en bouwde met een loop station een volle sound op. Dillian werd derde en terecht.
Het werd steeds later, maar de toffe bandjes bleven komen. Willow bijvoorbeeld, dat woont op het kruispunt tussen Joy Division en Pixies. Toch beschikt het zestal over een eigen smoel. Een uiterst gladde smoel, dat dan weer wel. Nummers werden bovendien al snel een dikke minuut te lang uitgesponnen. Willow beschikte duidelijk over een trouw fanleger. Het mag dan ook niet verbazen dat de heren met de publieksprijs ging lopen. Dat zij ook de hoofdschotel afvogelden, deed onze wenkbrauwen wel fronsen.
Toeval bestaat niet, zo bewees powertrio Soldier Six door als zesde aan te treden. Een nummer droeg de titel Blunt Axe en zo klonk Soldier Six ook. Een machtige mokerhamer van niets en niemand ontziende rock. Onze publieksprijsstem wonnen de drie heren moeiteloos, maar het heeft niet veel uitgehaald.
Taart
Als voorlaatste mocht Bad Cirkuz shinen. Dit Leuvense funkcombo heeft al heel wat naam en faam opgebouwd maar we hadden hen nog nooit gezien of gehoord. Zangeres Laura nam zonder tegenstand het podium in als een liefdeskind van Janis Joplin en Tina Turner. Het zou me zeer spijten, mocht Bad Cirkuz in de nabije of verre toekomst meer evolueren richting die laatste oude taart.
Er werd afgesloten met een streepje hiphop dankzij het Leuvense collectief L'Ame Buccale. Speciaal voor de gelegenheid hadden ze vier livemuzikanten meegebracht. Zo stond er tien man op het podium. Daar bestaat maar één woord voor: overkill. Van de vier rappers had de ene bleekneus die er per ongeluk tussen zat, de slechtste flow van heel de hoop. Er schuilt waarheid in clichés.
De toekomst van de Belgische rock hebben we niet gezien zaterdagavond. Wel een duidelijke doorsnede van het huidige landschap. Dat is ook iets waard. Wat precies moet u onze redactrice cultuur maar vragen.
Dit artikel verscheen op maandag 30 november 2009 in nummer 10 van jaargang 36. - Disclaimer