Start > KULeugen > Congo’s LOKO-Debat

Congo’s LOKO-Debat

Over LOKO is het laatste woord nog niet gesproken. Het wanbestuur, de corruptie of de schrijnende situati van de vele kindersoldaten zijn maar enkele voorbeelden waarvoor de Leuvense studentenraad geregeld onder vuur ligt.

De festiviteiten rond het vijfjarige medebestuur kunnen dan ook niet zonder een kritische noot. Congo organiseert een LOKO-Debat. Omdat het kan en vooral omdat het moet.
Het debat kreeg de titel ‘Ontwikkelingssamenwerking en wat Congo LOKO nog te bieden heeft’. Moderator van dienst Peter Verlinden (VRT-journalist en Congospecialist) zal de discussie omtrent de do’s en don’t’s van de hedendaagse ontwikkelingssamenwerking leiden.
Waar het debat naartoe zal gaan, ligt echter ook deels in de handen van de aanwezigen. Mesther Ertens (Stuurgroep Internationaal van Congo): “Het overkoepelende thema zal een overschouwing van de ontwikkelingssamenwerking in LOKO zijn. De aanwezigen, en dus ook studenten, kunnen echter participeren in het debat, dat open en geanimeerd bedoeld is.”
Na afloop zijn alle geïnteresseerden vriendelijk uitgenodigd op de Wereldfuif van de Noord-Zuid Studenten in Der Machine. Daar kan men dan uiteindelijk toch overgaan tot het vieren van het vijfjarige medebestuur. Over de aanwezigheid van de koning of een Belgische militaire delegatie, is Congo voorlopig nog in bespreking.

Categorieën:KULeugen Tags:
  1. Nog geen reacties.
  1. Nog geen trackbacks.
Je moet ingelogd zijn om te reageren.