NIEUWS PRIJZEN
6,15 euro voor een Almamaaltijd: dit wordt allemaal duurder aan de KU Leuven
De KU Leuven blijft niet gespaard van prijsstijgingen. Aankomend academiejaar zul je weer iets meer geld moeten neertellen voor je favoriete Almamaaltijd. Ook een afspraak bij de psychologen van Stuvo wordt fors duurder.
Zin in een spaghetti, de Famous Alma Burger, balletjes in tomatensaus of een andere maaltijd in je lievelingsstudentenrestaurant? Je smaakpapillen zullen je dankbaarder zijn dan je portemonnee. De prijs van een maaltijd in de Alma stijgt namelijk opnieuw.
Een warme maaltijd blijft de goedkoopste optie, maar zal vanaf september 6,15 euro kosten in plaats van 5,60 euro. Die wordt op de voet gevolgd door de spaghetti, waarvoor je binnenkort 6,35 euro moet neerleggen. Momenteel kost die nog 5,85 euro. Het koninginnenhapje, verheven in de adelstand, stijgt van 7,95 euro naar 8,25 euro. Een luxemaaltijd kost in het vervolg 12,50 euro, een euro duurder dan vorig jaar.
De toename zorgt ervoor dat de warme maaltijden voortaan boven de 6 euro uitstijgen. Voor LOKO was dat vorig jaar nochtans een "mentale grens". 'Gegeven de inflatie werd het vrij snel duidelijk dat het dit jaar moeilijk zou worden om onder de 6 euro te blijven', zegt Jeroen De Ryck, mandataris Alma bij LOKO.
'Ook staat Stuvo voor een financieel vraagstuk, en is er beslist om de interne verdeling te herzien', zegt De Ryck. 'Een prijsstijging is nooit ideaal, maar alles in acht genomen was dit de beste oplossing.' Alma's proefproject waarbij veggie en vegan maaltijden gedurende één maand een euro goedkoper waren, krijgt geen vervolg in de vaste prijzen.
Stuvo
De herziening bij Stuvo is het gevolg van twee factoren. Enerzijds dalen de werkingsmiddelen die ze ontvangt, anderzijds hebben studenten steeds meer ondersteuningsnoden. Vergeleken met vier jaar geleden hebben dubbel zoveel studenten behoefte aan financiële ondersteuning van Stuvo, via verminderd studiegeld, toelages, leningen of andere tussenkomsten.
'Ook de vraag naar ondersteuning op het vlak van mentaal welzijn, studieloopbaanbegeleiding en sociale dienstverlening blijft toenemen', liet de KU Leuven weten in een persbericht over de prijsstijgingen bij Alma. In dat opzicht is het vreemd dat ook een afspraak bij een Stuvopsycholoog je volgend academiejaar behoorlijk meer geld zal kosten.
Waar je dit jaar nog 22 euro betaalde voor een individuele consultatie bij een psycholoog-psychotherapeut, zal dat vanaf 15 september 35 euro zijn. Kom je in aanmerking voor een verminderd tarief, betaal je 17 euro. Een intakegesprek blijft gratis.
Ook bij een eerstelijnspsycholoog zal je nog steeds vijf keer gratis terechtkunnen. Hetzelfde geldt voor de groepssessies die Stuvo aanbiedt. Zowel de psychologen-psychotherapeuten als de eerstelijnspsychologen hebben een eigen aanbod aan groepstherapie.
Die prijzen gelden enkel voor studenten in een eerste bachelor- of masteropleiding. Behaalde je al een master? Dan betaal je, net zoals vorig jaar, 75 euro voor een individuele sessie bij een psycholoog-psychotherapeut en 2,5 euro per groepssessie. Omdat de prijzen hier eerder marktconform zijn, heb je wel altijd recht op tegemoetkoming via je ziekenfonds.
Vrije tijd
Goed nieuws geldt voor enkele extra’s waar je bij je inschrijving voor kan opteren. De Cultuurkaart, Sportkaart en studentenbuspas behouden hun prijs. Met de Cultuurkaart kun je voor 25 euro genieten van korting of gratis tickets bij de Leuvense cultuurhuizen. De studentenbuspas voert je voor datzelfde tarief doorheen Leuven en omgeving.
De Sportkaart, die 37 euro kost, geeft je toegang tot groepslessen van meer dan tachtig sporten en de faciliteiten van het Universitair Sportcentrum. Het fitnessabonnement van de Univ-Fit moet je bovenop je Sportkaart aanschaffen. Voor Fitness&Go, de formule waar de meeste studenten voor kiezen, blijf je 65 euro voor 3 maanden, 95 euro voor 6 maanden en 160 euro betalen voor een heel jaar.