REPORTAGE SURVIVAL OF THE STUDENT
Survival of the Student groot succes ondanks regen: 'Je moet gewoon op je tanden bijten en gaan'
Wie van een sportieve uitdaging houdt en niet vies is van wat nattigheid en modder, moest op 25 maart in het Arenbergpark zijn. Daar vond het jaarlijkse avontuur Survival of the Student plaats.
Dit jaar was het tijd voor de negende editie van Survival of the Student, een obstakelrun van vier of vijf kilometer. Verschillende teams van studenten moeten zich een weg banen door de uitdagende obstakels in het Arenbergpark.
Het team achter de organisatie
De run wordt georganiseerd door een samenwerking tussen LOKO, Apolloon en TSD, de Technical Support Division Leuven. 'De organisatie ervan startte al direct na de 24 urenloop', legt Robin Martens uit, sportverantwoordelijke van LOKO. Verschillende andere kringen steunden het evenement door hun eigen obstakels te plaatsen.
Tuur Huybrechts, sportverantwoordelijke van Apolloon, blikt alvast terug op een geslaagde editie. 'We hebben ongeveer 30 à 35 obstakels kunnen opstellen.' Ondanks het koudere weer en de regenval, wagen volgens hem nog steeds evenveel studenten een poging om door de ijskoude Dijle te ploeteren.
Verschillende veiligheidsinstanties, waaronder het Rode Kruis, stonden paraat bij noodgevallen. 'Over het algemeen zijn omgeslagen enkels de meest voorkomende blessures, maar gelukkig meestal niet in een al te erge graad. Het aantal blessures valt over het algemeen goed mee', stelt Huybrechts ons gerust.
Daarnaast leidden verschillende stewards het evenement mee in goede banen. 'Iedereen is respectvol naar ons toe. Er is sprake van een zeer gemoedelijke sfeer en omdat het in waves is georganiseerd, is het ook niet te druk,' deelt steward Mathis Laredj mee.
Blije gezichten
De belangrijkste vraag is natuurlijk wat de student zelf vond van het evenement. Het overgrote deel van de studenten stak in groep voldaan de finishlijn over: de ene al glijdend door de modder, de andere al spurtend en sommigen moesten zich met hun laatste krachten vooruit slepen. Nadien maakten ze nog met trots en een brede glimlach op hun gezicht een groepsfoto.
Een studente verklaarde dat ze het een beetje kon vergelijken met een sportdag in het middelbaar. Hun groepje koos er ook voor om door het kille water van de Dijle te waden. 'Als we aan de run meedoen, willen we hem natuurlijk volledig doen. Je moet gewoon op je tanden bijten en gaan.'
'Het was enorm plezant, al heb ik de moeilijkheidsgraad een beetje onderschat. De vieze regen en de stevige hagel maakten het heel vermoeiend', zegt Matthias Bryon, student Ingenieurswetenschappen. Ook enkele leden van de Bloedserieusploeg waren zeer tevreden over hun ervaring. Voor hun voorzitter Pepijn Vranckx was het dan ook al zijn derde deelname.
Uitdagende obstakels
Aan obstakels dus geen gebrek in deze loop: via touwen omhoog klimmen, over balken kruipen, door het water baggeren, ... Er was voor ieder wat wils in verschillende moeilijkheidsgraden.
Zo vonden enkele leden van de Bloedserieusploeg dat de monkey bars heel lastig waren, terwijl Bryon daar dan weer enorm van genoot: 'Voor mij hadden ze dat deel een stuk langer mogen maken.' Henry Nørgaard, student Geneeskunde, was dan weer een enorme fan van het springkasteel.
Meerdere studenten verklaarden na afloop ook zeker volgend jaar te willen terugkomen. De avonturiers kunnen niet wachten om te weten wat die tiende editie zal inhouden.
Heb je vragen of opmerkingen bij dit artikel? Stuur ze ons.