NIEUWS ACCO

Bart De Prins, de man achter AI-tool Amigo, wordt nieuwe CEO van Acco

Bart De Prins, die sinds 2012 instaat voor innovatie en de digitale transformatie bij uitgeverij Acco, volgt Inge Vander Velpen op als CEO. De Prins staat onder meer bekend als bezieler van de AI-tool Amigo.

Gepubliceerd
Leestijd: 2 min

Uitgeverij Acco gaat vanaf 1 augustus verder met een nieuwe CEO. Inge Vander Velpen, die het bedrijf sinds 2022 leidt, gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging. Bart De Prins, die al meer dan twintig jaar actief is bij Acco, zal haar opvolgen. Sinds 2012 staat hij in voor de digitale transformatie van Acco.

Binnen die transformatie was hij onder andere gangmaker van het online leerplatform Sofia. 'De digitale transformatie is heel belangrijk voor ons en zal dat blijven', zegt De Prins. 'Bij onze retailtak is e-commerce een belangrijke uitdaging, maar ook leren via e-learning is belangrijk.' Beide zijn volgens De Prins in een stroom­versnelling geraakt sinds de covidpandemie.

AI

De Prins stond ook mee aan de wieg van de AI-tool Amigo, die studenten helpt met het samenvatten van leerstof en het instuderen ervan. 'Als je vandaag als bedrijf niet actief kijkt naar de mogelijkheden van AI, dan ga je de boot missen', zegt hij. 'Het is dus geen doel op zich, maar een middel.'

Volgens De Prins zal de impact van AI op de kenniseconomie enorm zijn. 'Maar er moeten steeds poortwachters zijn die bepalen welke informatie correct is', zegt hij. 'Zo wordt een uitgever hoe langer hoe meer een informatiecurator. We moeten nadenken over hoe we die breed beschikbare informatie omzetten in producten die die informatie kunnen herleiden tot kennis en inzicht.'

Grote veranderingen binnen de strategie van Acco worden op korte termijn niet verwacht, maar er wordt wel gewerkt aan een strate­gisch toekomstplan. Dat bevestigt ook De Prins: 'Mijn voorganger heeft samen met het managementteam, waar ik ook deel van uitmaak, een aantal fundamenten gelegd voor de toekomst en daar gaan wij verder op bouwen.' Recente initiatieven, zoals de pop-upwinkels, zullen dus worden verdergezet.

Levenslang leren

De laatste jaren ambieert Acco ook een breder doelpubliek te bereiken. 'We blijven natuurlijk werken voor studenten', zegt De Prins. 'Maar we leven vandaag in een kennismaatschappij. Daarom willen we wat we nu voor studenten al doen, nog verder uitbreiden.'

Zo was De Prins ook een van de mede­oprichters van de interne spin-off Acco Learn for Business, die inzet op materiaal voor levenslang leren in bedrijven. 'Met die tak maken we opleidingen voor bedrijven en ook daar gaan we multimediaal te werk', verklaart De Prins. 'We evolueren zo naar een coöperatie voor levenslang leren, voor iedereen die dat wil: jong en oud.'

Heb je vragen of opmerkingen bij dit artikel? Stuur ze ons.

Powered by Labrador CMS